KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15816208
nr 1581 6208
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Etsning, Kvinna. Signerad, numrerad 23/35, daterad 1957. Bildmått: 10x12 cm, yttermått inklusive ram: 23x2
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 27 november 2023
kl 20:11:25
Lennart Rosensohn
Läs mer om Lennart Rosensohn